Czym jest debata oksfordzka?

Debata oksfordzka toczy się wokół postawionej tezy, której broni strona Propozycji, mająca za zadanie przekonać Publiczność do słuszności postawionej tezy, natomiast zadaniem strony Opozycji jest podważenie i obalenie tej tezy. Uczestnicy debaty dowiadują się jednak dopiero przed samym wydarzeniem, za którą ze stron będą się opowiadać. Za prowadzenie dyskusji i czuwanie nad przestrzeganiem zasad odpowiedzialny jest Marszałek. Osobą wspierającą Marszałka jest Sekretarz, który czuwa nad czasem i kolejnością wypowiedzi. W debacie oksfordzkiej obowiązuje szacunek i tolerancja. Nieakceptowalne są obrażanie i  wyśmiewanie Mówców strony przeciwnej. Ukoronowaniem debaty jest moment głosowania. Wygrywa ten zespół, który lepiej argumentuje swoją pozycję oraz przekona Publiczność i Lożę Mędrców, czyli grupę ekspertów pełniącą rolę jury.

Naszą debatę poprowadzi Mariola Czechowska-Frączak, która wcieli się w rolę Marszałka.

W pojedynku na argumenty zmierzą się dwa zespoły Mówców pod przewodnictwem:

  • Piotr Czarnecki – Prezes RAIFFEISEN POLBANK POLSKA
  • Aleksandra Gren – Dyrektor Generalna FISERV POLSKA

Mariola Czechowska – Frączak

Mariola jest Partnerem zarządzającym Mind Partners Specjalizuje się  w budowaniu i wdrażaniu koncepcji zmian kultury organizacyjnej poprzez design thinking, filozofię, psychologię twórczości, coaching i mentoring.  

Pracuje i pracowała z najwyższą kadrą menadżerską takich firm jak Castorama, Irena Eris, Johnson&Johnson, Grupa Pracuj, GSK, HP, Leroy Merlin, Microsoft, Maersk, Oracle, Orange, Polkomtel, Raiffeisen Polbank, Saint Gobain, Sanofi-Aventis, Siemens, …

Reprezentuje w Polsce Profesora Davida Clutterbucka – wybitnego stratega z dziedziny HR. Obecnie w ramach rozwoju podjęła studia na Oxfordzie I Haute Ecole de Commerce- “International Program for Executives” w zakresie przywództwa i zmiany na poziomie indywidualnym, grupowym, zespołowym i systemowym.

Zajmowała najwyższe stanowiska menadżerskie w TVP, Berthelsman Music Group, Young&Rubicam.

Piotr Czarnecki

Piotr Czarnecki (55) jest absolwentem Politechniki Warszawskiej na kierunku Organizacja i Zarządzanie. W roku 1994 ukończył studia podyplomowe na Harvard University na kierunku Investment Appraisal and Management, a w 2006 The Columbia Senior Executive Program na Columbia University. W latach 1990-2002 pełnił menedżerskie funkcje w Polskim Banku Rozwoju, Kredyt Banku, Rabobanku, Telekomunikacji Polskiej oraz był prezesem Zarządu spółki Getin SP S.A., którą z sukcesem wprowadził na Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie. Od 2003r. kieruje jako Prezes Zarządu i Dyrektor Generalny Raiffeisen Bank Polska, a od początku 2013r. połączonym Raiffeisen Polbank. Sprawuje funkcję Przewodniczącego Rady Związku Banków Polskich.

Jest muzykiem (flecistą) i chórzystą z ponad 45-letnim stażem; śpiewał w wielu warszawskich chórach i zespołach kameralnych, ostatnio w męskim zespole wokalnym Des Singers.

Aleksandra Gren

Aleksandra Gren jest Dyrektorem Generalnym i członkiem zarządu Fiserv Polska sp. z o.o., amerykańskiej firmy technologicznej z sektora usług finansowych (NASDAQ: FISV). Posiada ponad 20 letnie doświadczenie w sektorze technologii bankowych w regionie EMEA(Europe, Middle East, Africa). Karierę zawodową rozpoczęła w Royal Bank of Canada w Kanadzie po ukończeniu studiów na University of British Columbia z zakresu stosunków międzynarodowych (’95). Uzyskała również tytuł MSc na uczelni London School of Economics w Londynie (2000). W maju 2015 została zaproszona do prestiżowego programu w USA, organizowanego przez czasopismo Fortune w USA, Fortune Most Powerful Woman/US State Department, dla przyszłych globalnych liderek biznesu. We wrześniu 2016 została wybrana w rankingu Top 10 Kobiet w Technologii w EMEA przez Banking Technology Awards w Londynie. Uznana za jedna z 20 kluczowych ekspertek FinTech w Polsce według Raportu „Ekspertki w FinTech” w marcu 2017. Dodatkowo Prezes Rady Fundacji „Vital Voices Poland” , członek Rady Powierniczej Vital Voices Europe w Londynie oraz mama 4 dzieci.