Warszawa po godzinach

Warszawa to stolica i największe miasto Polski, położone w środkowo-wschodniej części kraju, na Mazowszu nad rzeką Wisłą. Jest ośrodkiem naukowym, kulturalnym, politycznym oraz gospodarczym na skalę europejską. Miasto zaskakuje dynamicznym rozwojem – niemal co dzień pojawiają się nowe inwestycje, zmieniające jego oblicze. Wieczorem tętni życie i zachęca do bliższego poznania.

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami na spędzenie wolnego czasu tuż po konfernecji.

Tripadvisor potwierdza! Warszawa to piękne miejsce na zwiedzanie.

Top 10 atrakcji w Warszawie wg. Jauntful

Warto zobaczyć

Rynek i Stare Miasto

Stare Miasto w Warszawie to miejsce tętniące życiem nie tylko podczas sławnego festiwalu jazzowego Jazz na Starówce. Zimą można tu jeździć na łyżwach, zjeść pysznego gofra lub napić się grzanego wina. Restauracje zlokalizowane na Starówce oferują wspaniałe potrawy polskiej kuchni.

Muzeum Narodowe

Muzeum posiada bogaty zbiór eksponatów pochodzących ze wszystkich epok, od starożytności po współczesność. Muzeum prezentuje prace artystów z całego świata podczas licznych wystaw czasowych.

Park – Łazienki Królewskie

Założone w XVIII wieku Łazienki Królewskie  są miejscem wielu wydarzeń o charakterze kulturalnym, naukowym i rozrywkowym, a także jednym z ulubionych miejsc spacerów warszawiaków i gości stolicy.

Biblioteka UW

Największą atrakcją Biblioteku Uniwersytetu Warszawskiego jest ogród na dachu budynku, który jest jednym z największych i najpiękniejszych ogrodów dachowych w Europie.

Muzeum Historii Żydów Polskich – Polin

Ekspozycja multimedialna jak również inne obiekty z wystawy stałej otwartej w 2014 roku, zlokalizowane w muzeum ukazują 1000 lat współistnienia narodów polskiego i żydowskiego. Dodatkowo w gmachu Muzeum odbywają się rozmaite spotkania, koncerty, spektakle oraz inne wydarzenia.

Muzeum Powstania Warszawskiego

Muzeum otwarte w 60. rocznicę wybuchu walk powstańczych, mieści się w budynku dawnej elektrowni tramwajowej. Nad gmachem góruje wieża, z symbolem Polski Walczącej, na szczycie której znajduje się taras widokowy. Warto zajrzeć też do piwnicy muzeum, gdzie znajduję się odtworzony kanał kanalizacyjny jakim przemieszczali się powstańcy.

Zachęta – Galeria Sztuki Narodowej

Zachęta jest jednym z najstarszych salonów wystawowych w Polsce. Budynek wzniesiony został w latach 1898-1900 według projektu Stefana Szyllera. W Galerii mają miejsce także odczyty, sesje naukowe, promocje książek, spotkania z artystami, pokazy kinowe, koncerty.

Pałac w Wilanowie

Letnia rezydencja króla Jana III Sobieskiego a następnie Augusta II oraz najznakomitszych rodów magnackich. Jest jednym z najpiękniejszych zabytków europejskiego baroku i świadectwem świetności Rzeczypospolitej. Przy pałacu jest wspaniały, dwupoziomowy barokowy ogród włoski i romantyczny park w stylu angielskim. W dawnej ujeżdżalni znajduje się Muzeum Plakatu.

Muzeum Sztuki Nowoczesnej

Młode, prężnie działające muzeum, poświęcone najnowszym kierunkom w sztuce zarówno XX wieku, jak i obecnego stulecia. Na dwóch piętrach prezentowane są prace polskich i zagranicznych artystów.

Muzeum Fryderyka Chopina

Muzeum otwarte w 200 setną rocznicę urodzin pianisty, który jest najsławniejszym Warszawiakiem na świecie. W zbiorach muzeum są listy, partytury oraz instrumenty muzyczne. Warto spędzić trochę czasu w podziemiach muzeum, gdzie jest kilka stanowisk do odsłuchiwania muzyki Chopina.

Pałac Kultury i Nauki

Najwyższy budynek w Polsce (pod względem wysokości całkowitej), znajdujący się w Śródmieściu Warszawy. Razem ze wspornikiem antenowym, będącym integralną częścią iglicy, ma wysokość 237 metrów. Pałac stanowił „dar narodu radzieckiego dla narodu polskiego”. Wybudowany w latach 1952–1955 według projektu radzieckiego architekta Lwa Rudniewa, budynek inspirowany jest moskiewskimi drapaczami chmur, które z kolei inspirowane są amerykańskimi wieżowcami art déco. Architektonicznie jest mieszanką socrealizmu i polskiego historyzmu.

Centrum Nauki Kopernik

Centrum nauki znajdujące się przy ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 20 w Warszawie, którego celem jest promowanie i popularyzacja komunikacji naukowej.

Koncerty

Gogol Bordello

Powstały w 1999 roku zespół Gogol Bordello zaczerpnął swój styl od wschodnioeuropejskich kapel punkowych, osadzając go mocno w realiach alternatywnego nowojorskiego rocka. Na czele zespołu stoi charyzmatyczny Eugene Hutz, Amerykanin ukraińskiego pochodzenia. W skład kapeli wchodzą także reprezentanci m.in. Rosji, Etiopii, Ekwadoru oraz USA.

26-27.11.2017, Klub Stodoła, Warszawa, ul. Stefana Batorego/10

Ulver

Norweskie wilki Kristoffera Rygga powracają do Polski z nowym projektem, nowym materiałem i nową produkcją. Grupa słynąca z tego, że każdy kolejny album jest muzycznym zaskoczeniem dla fanów i odbija się szerokim echem w muzycznym świecie w pełni zasługuje na miano eksperymentalnej. Ulver nie boi się zmian ani drastycznych rewolucji stylowych, podkreślając tym swoją własną muzyczną filozofię.

27.11.2017, Progresja Music Zone, Warszawa, ul. Fort Wola/22

Nothing More

Amerykańska grupa zadebiutowała w 2004 roku, a kilka lat później singiel „This Is The Time (Ballast)”, niemal natychmiast po premierze wspiął się na drugie miejsce zestawienia Billboard Mainstream Rock. Obecnie mają na koncie już pięć długogrających albumów i setki zagranych koncertów. Premiera najnowszego krążka Nothing More, zatytułowanego „The Stories We Tell Ourselves”, zaplanowana jest na 15 września. Ich koncerty uważane są za „must see” dla wszystkich fanów ciężkiego grania, nie możecie więc przegapić tego wydarzenia!

27.11.2017, Klub Hydrozagadka, Warszawa, ul. 11 Listopada/22

Lany

Muzycy, którzy coraz częściej nazywani są “nadzieją muzyki indie” swoją popularność zawdzięczają utworowi “ILYSB”, który zyskał niemal 60 milionów odtworzeń w serwisie Spotify. Zespół supportował takie gwiazdy jak Ellie Goulding, Hasley, Twin Shadow, Troye Sivan czy X Ambassadors, pojawił się też na festiwalach Lollapalooza, Firefly czy Bonnaroo.

27.11.2017, Klub Proxima, Warszawa, ul. Żwirki i Wigury/99a

Him

Założony w 1991 roku przez wokalistę Ville Valo, gitarzystę Mikko “Linde” Lindström i basistę Mikko “Migé” Paananen, HIM uważany jest za jeden z najbardziej unikatowych rockowych zespołów na świecie. Wspaniałym pomieszaniem metalu, goth i hard rocka z głębokimi, mądrymi tekstami, HIM zaoferował światu nowe spojrzenie na metal, który znany jest jako Love Metal (jest to również tytuł ich czwartego albumu). Po długiej ciszy w eterze, fińscy giganci rocka HIM ogłosili pożegnalną trasę koncertową, zamykającą ostatni rozdział w ich 26-letniej karierze.

28.11.2017, Klub Stodoła, Warszawa, ul. Stefana Batorego/10

Mew

Mew to duński zespół indie-rockowy, założony w 1995 roku w Kopenhadze. W skład grupy wchodzą: wokalista Jonas Bjerre, basista Johan Wohlert oraz perkusista Silas Utke Graae Jørgensen. W 1997 roku zespół wydał debiutancki krążek „A Triumph for Man”. Trzy lata później pojawił się album „Half The World Is Watching Me”, natomiast prawdziwą popularność przyniosła grupie trzecia płyta zatytułowana „Frengers”.

28.11.2017, Klub Niebo, Warszawa, ul. Nowy Świat/21

Helloween Pumpkins United

Helloween to bezspornie jeden z najlepszych materiałów eksportowych Niemiec. Uważani za ojców chrzestnych niemieckiego speed metalu, stali się jednym z najbardziej wpływowych zespołów metalowych na świecie.

28.11.2017, Hala Sportowa “Koło” OSiR Wola, Warszawa, ul. Obozowa/60

Milky Chance

Formacja Milky Chance to pochodzący z Niemiec popowo – alternatywny duet. Clemens Rehbein i Philipp Dausch rozpoczęli swoją przygodę z muzyką w szkole średniej, gdzie pisali teksty utworów, a w 2013 roku wydali samodzielnie pierwszy album “Sadnecessary”, który został entuzjastycznie przyjęty przez publiczność i krytyków. Singiel “Stolen Dance”, który obecnie szczyci się niemal 300 milionami wyświetleń na YouTube potwierdził sukces duetu.

29.11.2017, Progresja Music Zone, Warszawa, ul. Fort Wola/22

Kultura i sztuka

Musical Metro

Grupa młodych wykonawców opowiada o swoich marzeniach, a każda wyśpiewana nuta, każdy wytańczony takt jest tych marzeń spełnieniem. Widzimy więc na scenie pasję i entuzjazm, taniec i śpiew jakiego nie znał polski teatr. Jest tam miłość, szaleństwo i młodość. I to wszystko sprawia, że granica między teatrem a rzeczywistością staje się płynna, akcja spektaklu zdaje się wykraczać daleko poza teatralne foyer, a czas staje się wyłącznie funkcją wyobraźni.

26-29.11.2017, STUDIO BUFFO, Warszawa, ul.Konopnickiej 6

Musical Piloci

„PILOCI” to musical inspirowany wydarzeniami historycznymi z lat 30. i 40. ubiegłego wieku, przede wszystkim związanymi z Bitwą o Anglię. To także pełna emocji opowieść o miłości brutalnie przerwanej przez II wojnę światową, o wielkim uczuciu łączącym Jana, młodego polskiego lotnika i Ninę, warszawską aktorkę kabaretową i piosenkarkę.

26-29.11.2017, Teatr Muzyczny ROMA, Warszawa, ul. Nowogrodzka 49

Prapremiera Dereszczowca

Prapremiera dreszczowca to adaptacja sztuki, która w Londynie święci tryumfy jako The Play That Goes Wrong. Zabawna opowieść o amatorskim teatrze, o tym, że wszystko, co złe, może zdarzyć się właśnie w dniu premiery… Komedia o aktorach i ich pracy, o kulisach teatru, o mechanizmach i kłopotach tworzenia iluzji.

26-28.11.2017, Och-Teatr, Warszawa, ul. Grójecka 65

Kto się boi Wirginii Woolf?

Wielki tekst teatralny. Arcydzieło Edwarda Albeego, tym razem w tłumaczeniu i reżyserii Jacka Poniedziałka. Noc. Kampus niewielkiej uczelni. Marta i George – małżeństwo z długim stażem mimo późnej pory przyjmuje gości. Odwiedza ich młode małżeństwo – Nick i Skarbie. Młodzi niespodziewanie zostają wciągnięci w kłótnię pomiędzy gospodarzami. Następuje alkoholowa noc pełna goryczy, wzajemnych oskarżeń i upokorzeń. W miarę jak konflikt narasta okazuje się, że związkowi Nicka i Skarbie też daleko do ideału… Cała czwórka podejmuje dziwną, tajemniczą grę, w wyniku której runą od dawna pielęgnowane pozory, a na jaw wyjdą głęboko skrywane tajemnice…  

26-27.11.2017, Och-Teatr, Warszawa, ul. Grójecka 65

Szymon Majewski - Wieczór fOCHu

Niepowtarzalny, inny za każdym razem, zawsze premierowy – taki jest wieczór w Ochu z Szymonem Majewskim! „Teatralny projekt odnawialny“ to monolog pełen niepoprawanych żartów, nieprzewidywalny i jedyny w swoim rodzaju!

28-29.11.2017, Och-Teatr, Warszawa, ul. Grójecka 65

Mgnienie

Historia miłości. Młodej. Współczesnej. Przypadkowej. Głębokiej i prawdziwej. Miłości dwojga młodych, nieśmiałych nadwrażliwców. Rzecz o delikatności uczuć. Sztuka przekonuje nas, że największym darem i szczęściem jest pokochać. Poznać, co to miłość, bo nie każdemu jest to dane…

28-29.11.2017, Och-Teatr, Warszawa, ul. Grójecka 65

Piękny Nieczuły

Jean Cocteau napisał ten tekst specjalnie dla Edith Piaf, która z wielkim sukcesem zagrała go niezliczoną liczbę razy. Dla Teatru Polonia tekst na nowo przełożył Edward Wojtaszek, ceniony reżyser teatralny. Długa noc w pokoju hotelowym. Zakochana kobieta czeka na swojego partnera – to czekanie jest dla niej torturą, a każdy szmer, dźwięk windy czy dzwonek telefonu wzmagają jej tęsknotę, ale i budzą gniew.

28-29.11.2017, Och-Teatr, Warszawa, ul. Grójecka 65

Udając ofiarę

Współczesna Rosja. Śmiech przez łzy i do rozpuku a potem przerażenie. Młody Wala, mimo że jest absolwentem uniwersytetu, wybiera dość niespotykaną pracę w policji – udaje ofiary podczas wizji lokalnych. Jednak rekonstrukcje zbrodni nie prowadzą do odnalezienia prawdziwego sprawcy, udowadniają po prostu z góry założoną, najprostszą tezę…

29.11.2017, Och-Teatr, Warszawa, ul. Grójecka 65

Skazani na miłość

Czy wierzycie Państwo w horoskopy? Bohaterowie komedii Skazani na miłość są w stanie podporządkować im całą swoją przyszłość. Znany pisarz w słusznym wieku stracił w przeszłości dwie żon zaś zyskał na swoim koncie pokaźną kwotę z ich polis ubezpieczeniowych. Teraz szykuje się do trzeciego małżeństwa z młodszą od siebie o 38 lat atrakcyjną dziewczyną. Jej również wykupił polisę na życie…

26-28.11.2017, Teatr Komedia, Warszawa, ul. Słowackiego 19a