Loading...
Joanna Maraszek

Joanna Maraszek

Joanna Maraszek – Współzałożycielka i wiceprezeska Planet-A Foundation, think tanku komunikacyjno – edukacyjnego, który powstał w celu zwiększania skuteczności przekazu dotyczącego klimatu i środowiska.

Wicekuratorka Global Shapers Warsaw Hub przy Światowym Forum Ekonomicznym. Współtwórczyni Project Tajikistan – Energia dla Edukacji, Light On India oraz AGH Solar Boat.

Od 3 lat aktywnie wspiera kobiety w technologiach w ramach działalności w Perspektywy Women in Tech w Polsce, Europie Wschodniej i Azji Centralnej. Inżynierka energetyki po AGH w Krakowie, ukończyła studia magisterskie na kierunku Sustainable Development na Uniwersytecie Warszawskim.  Była reporterką portalu Świat OZE, gdzie opowiadała o nowinkach technologicznych w obszarze odnawialnych źródeł energii oraz ograniczania emisji dwutlenku węgla. 

Swoimi doświadczeniami dzieliła się podczas TEDx Warsaw Women, a także na łamach radia TOK FM, Czwórki Polskiego Radia oraz w programie Pytanie na Śniadanie.

O prelekcji:

Rola zmiany klimatu w budowaniu strategii rozwoju firmy

Celem prelekcji jest odpowiedź na pytanie – co z tym klimatem oraz jaką rolę odgrywa biznes w ratowaniu naszej planety. Podczas półgodzinnej prezentacji zostaną przedstawione podstawowe fakty z zakresu nauki o klimacie, powody dla których firmy powinny stawać się mądrze zielone i narzędzia jakimi dziś dysponujemy, by te zielone strategie wdrażać.
Nie ma planety B, ale mamy pewne plany jak ratować Naszą Ziemię.