Loading...

Robert Pławiak

Robert Pławiak Prezesa Zarządu spółki Intelligent Logistic Solutions (IT SHARED SERVICES Grupy PELION, Prezes Fundacji IT LEADER CLUB POLSKA jest absolwentem warszawskiej Wojskowej Akademii Technicznej na kierunku systemy komputerowe oraz studiów MBA w Szkole Głównej Handlowej. Posiada sięgające blisko dwóch dekad doświadczenie menadżerskie w sektorze IT. Zdobył je zarządzając procesami związanymi z informatyzacją, zarządzanie projektami i programami, cyberbezpieczeństwem, budowaniem i realizacją strategii IT  w instytucjach finansowych i ubezpieczeniowych w naszym kraju.

W dotychczasowej karierze Robert Pławiak był związany m.in. Grupą PZU (PZU SA, PZU Życie SA), Grupą EFL, z Bankiem Handlowym S.A., Inteligo Financial Services S.A., EFG Eurobank Ergasias S.A. (marka PolbankEFG), Funduszem Mikro Sp. z o.o., FM BANK S.A., Raiffeisen Bank Polska S.A. 

W wyżej wymienionych spółkach Robert Pławiak opracowywał i implementował strategie IT, wprowadzał transformacje zespołów, cyfrowe transformacje w podległych mu pionach technologii, prowadził i rozwijał projekty informatyczne na skalę międzynarodową, a także odpowiadał za optymalizację i zwiększenie efektywności kosztowej IT. 

W ostatniej dekadzie Robert Pławiak, jako Chief Information Officer w Grupie EFL, odpowiadał m.in. za opracowanie i wdrożenie strategii IT, transformację IT dla Grupy a także budowę i implementację strategii architektury korporacyjnej oraz sourcingu IT w spółkach Grupy.

O prelekcji:

SOS do IT - jak to jest że

Celem mojej prezentacji dzielenie się moją wiedzą i doświadczeniem, czyli wiedza + doświadczenie = mądrość :-). Będzie o tym, jak się uczyć na błędach.

Każdy słuchacz wyniesie swoją korzyść dla siebie, z racji obszerności tematu i poruszanych w nim zgadnień.